O Nas

Blog Organic Farmer powstał z zamiarem stworzenia pamiętnika fotograficznego z dostępem  online w dowolnym momencie i z każdego miejsca na świecie. Chcieliśmy utrwalić naszą podróż od jej pierwszego dnia, aż do miejsca w którym – jako hodowcy organicznych owoców i warzyw – znajdujemy się dziś.

Cześć, jesteśmy Danuta i Vitoldus i zapraszamy cię do przyłączenia się do naszego bloga. Naszym celem jest bycie Permakulturowymi Hodowcami Żywności Organicznej, przyczyniając się tym samym do szerzenia najwyższego dobra niesionego przez Wszechświat. Na dzień dzisiejszy uprawiamy różne rodzaje organicznych warzyw głównie na własne potrzeby, a nadwyżki sprzedajemy naszym przyjaciołom i lokalnemu sklepowi z owocami i warzywami ekologicznymi.

Pragniemy dzielić się naszą podróżą z subskrybentami i odwiedzającymi Rolnik.blog. Chcemy, aby nasza strona służyła również jako platforma edukacyjna na której będziesz mógł zapoznać się z różnymi odmianami warzyw i owoców oraz etapami ich wzrostu – od niewielkiego ziarenka, aż po zbiory. Dzięki krótkim artykułom, które zawierać będą również zdrowe przepisy oraz informacje na temat witamin i minerałów, odkryjesz jakie korzyści zdrowotne niosą ze sobą poszczególne organiczne owoce i warzywa.

Dzięki pracy przy uprawach, każdego dnia zdobywamy nowe umiejętności, które są niezbędne by odnieść sukces na przyszłych obszarach rolnictwa ekologicznego. Nasze doświadczenie z zakresu uprawy warzyw organicznych zdobywamy na blisko 560 m² (6 000 ft²) wydzierżawionych na farmie McVeen w Brampton w Ontario.

Proces uczenia się jak stać się hodowcami organicznych owoców i warzyw niesie ze sobą wyzwania. Bez względu na to, praca na polu przy użyźnianiu gleby oraz uprawie warzyw przynosi nam dużo radości i pod koniec każdego dnia czujemy się spełnieni. To tak, jakbyśmy to my byli częścią pozytywnych zmian.

Mieszkając w różnych krajach i podróżując do wielu innych, wykonując różne prace i mając ponad 15 lat doświadczenia w świecie korporacyjnym, każde z nas zdążyło w pełni zrozumieć, że umiejętności nie pochodzą jedynie z teorii, ale głównie z doświadczeń praktycznych. Dysponując ograniczonymi zasobami, zdecydowaliśmy się zgłębiać naukę upraw organicznych w sposób rzeczywisty: poprzez faktyczne uprawy.

W naszym rozumieniu rolnictwo organiczne jest podróżą, i stanie się wykwalifikowanym hodowcą żywności organicznej może zająć kilka miesięcy, a nawet lat. Mając tę świadomość, czujemy silną chęć nauki i wdrażania wszelkiej wiedzy nabytej z książek, na warsztatach oraz tej, którą zdobywamy praktycznie tak, aby uprawiać zdrowe i pełne wartości odżywczych organiczne owoce i warzywa, by mogły się nimi cieszyć również inne osoby.

Danuta i Vitoldus

Reklamy