Poznaj Rodzine Ffrench – Ekologicznych Rolników z Farmy Cookstown Greens

WYWIAD z rodziną Ffrenchów, ekologicznymi rolnikami z Cookstown Greens. Położona 1 godzinę jazdy na północ od Toronto w miasteczku Essa rodzina ta uprawia 120 odmian certyfikowanych ekologicznych warzyw i jadalnych kwiatów. Gospodarstwo ich znajduje się na 100 akrach bogatej i gliniastej glebie która produkuje jakość i smak od 1988 roku.

bsecond

Danuta: Jak zostałeś ekologicznym rolnikiem?

Mike: Zanim zacząłem nie wiedziałem o rolnictwie zbyt wiele. Mój ojciec kupił tą farmę na początku 2000 roku. Vicky i ja odkupiliśmy ja w 2011 roku a od 2012 roku zaczęlismy się zajmowac się rolnictwem.DSC_0133

Danuta:  Czy wiedzialeś o różnicach między organicznymi a nieekologicznymi warzywami?

Mike: Zanim zacząłem nie wiedziałem o tym zbyt wiele; szczerze. Dopóki nie zaczęliśmy się rozwijać, zacząłem rozumieć jakie benefit przynosi rolnictwo ekologiczne.

Danuta: Zauważyłam że masz pracowników z Meksyku. Czy oni są świadomi różnic między konwencjonalnymi a ekologicznymi uprawami?

Mike: To jest dobre pytanie …

DSC_1034

Rozmawiam z nimi ponieważ niektórzy z nich są rolnikami w domu. Większość chłopaków ma swoje własne farmy i gospodarują organicznie. Uczą mnie też trochę. Przynoszą informacje z pracy z różnych gospodarstw; to cenna wiedza. Tak więc działa to w obie strony, pomagamy sobie nawzajem.

DSC_0081

Danuta: Czego nauczyłeś się od imigrantów?

Mike: Są konsekwentni. Lubią pracować. Oni naprawdę dbają o to co robią na farmie. Nie lubią rozczarowywać nikogo i są naprawdę solidnymi pracownikami.

Danuta: Czy możesz nam powiedzieć co ty osobiście lubisz uprawiać?

Mike: Wszystko! Wszystko jest takie wyjątkowe. Wszystkie korzenne, lubię oglądać je o różnych porach roku. Lubię je wysiewać, lubię je oglądać je od ziarna po kres żniw. To fascynujące widzieć jak wszystko co pochodzi z ziarna wyrasta I jest warzywem do zjedzenia. Nie powiedziałbym że mam jakies jedno moje ulubione, lubię je wszystkie uprawiać.

DSC_1023

Danuta: Jaka byłaby twoja porada dla nowych aspirujących rolników lub ogrodników, którzy chcą się rozwijać w strone uprawiania ekologicznych warzyw I owoców?

DSC_0130

Mike: To jest wyzwanie i naprawdę musisz zainwestować w to czas. Myślę że naprawdę aspirujący rolnik powinien skupić się na uprawie niektórych roślin ale bardzo dobrze.  Zwłaszcza jeśli zaczynasz może być naprawdę trudno ponieważ jest wiele rzeczy które mogą pójść źle, różne choroby, różne nieprzewidziane warunki glebowe itp.

Danuta: Gdybyś wiedział że trafisz na bezludną wyspę, jakie nasiona, warzywa lub owoce zabrałbyś ze sobą? 🙂

Mike: Nasiona ziemniaków. Z jednego ziarna można wychodować dużo ziemniaków 🙂

DSC_0001

Danuta: Rozumiem, myślisz o długoterminowym przetrwaniu hahahha…

Mike: Dokładnie! Widziałeś film „Marsjan”? On uprawiał ziemniaki na Marsie 🙂

DSC_0070

Danuta: Vicky wspomniała, że ​​masz 7 szklarni …

Mike: Tak, 6 z nich jest zasilanych propanem, jeden nie jest podgrzewany. W jednym sadzimy nasiona a drugi sluży do przesadzania sadzonek. W innym rosną liściaste warzywa. Są to ogromne szklarnie i utrzymanie ich kosztuje dużo pieniędzy.

Po więcej informacji o farmie ekologicznej Cookstown Greens zapraszamy do odwiedzenia strony: Cooks Town Greens

Reklamy

Autor: DANUTA

Organic Vegetables Farmer - Grower

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s