Gdzie Teraz Jesteśmy…???

W lipcu byliśmy zajęci sadzeniem, sianiem nasion i czerpaliśmy przyjemność z obserwowania jak wszystkie rośliny rosną coraz większe i stają się bardziej zielone. Dodawaliśmy kompost, mech torfowy i wodę na tyle na ile rośliny potrzebowały aby przejść do następnego etapu rozwoju.

a2front

Po tak wielu bardzo upalnych dniach w końcu nadeszło kilka dni deszczu i nasze warzywa zyskały na tym dużo. Pomimo tego że regularnie podlewaliśmy wszystkie rośliny, coś magicznego było jednak w deszczu (pH) gdyż zachęciło je do wzrostu ponad nasze oczekiwania.

DSC_0931

Dziś uprawiamy nasz klasyczny burak liściasty, rzodkiewki, koperek, cebulę, koper włoski, miechunkę no i oczywiście nie może obejść się tego sezonu bez okry. Będzie też kapusta, brokuły i kalafior a my trzymamy kciuki aby wyrosły duże i zdrowe aby móc napisać o ich własciwosciach w kolejnych wpisach po ich zebraniu.

DSC_0704

Tak tak, znowu uprawiamy słoneczniki jednak w oparciu o nasze ubiegłoroczne doświadczenia ze slonecznikami uprawiamy je jedynie do karmienia ptaków. Jak zawsze pojawili sie nieoczekiwani goście – siewieczka krzykliwa przyprowadzila jej dzieci i sierpówka przeszła by się z nami przywitać 🙂

Wkrótce więcej informacji na temat naszego rolnictwa ekologicznego. Do usłyszenia…

 

 

Reklamy

Autor: VITOLDUS

Organic Vegetables Urban Farmer - Grower - Gardener

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s