Witamy w Raju Roślin

Mieliśmy szczęście że mogliśmy uczestniczyć w pokazie roślin ogrodowych organizowanym w tym roku w Plant Paradise. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w pokazie z przewodniczka Lorraine współwłaścicielką Plant Paradise. Wiele się nauczyliśmy choćby to że martwe drzewa są ważne dla ekosystemów a martwe drzewa to domy dla pszczół pyłkowych. DSC_0588

Ogród “Plant Paradise” jest żywym dowodem na to że możesz mieć piękny ogród bez szkodliwych chemikaliów dla środowiska i bez nawozów syntetycznych.

Lorraine i Robert-a “Plant Paradise” zdobyli wiele nagród takich jak Nagroda Turystyczna Headwaters w 2016 za najlepsze miejsce rekreacyjne i przygodę z naturą oraz Certyfikat przyznany przez Canadian Wildlife Federation za wyjątkowy wysiłek na rzecz ochrony dzikiej przyrody poprzez tworzenie organicznych siedlisk i ogrodów.

Plant Paradise jest również licencjonowanycm “przystankiem” dla motyli Monarcha.

Patrząc na calość krajobrazu można stwierdzić że była to dłoń artysty lub dwóch artystów: Lorraine i jej mąża Roberta którzy stoją za stworzeniem “Plant Paradise”

DSC_0587

Niewiarygodna roślinność i wiele odmian i kształtów kwiatów

Ogród nie został utworzony z dnia na dzień. Lorraine i Robert spędzili lata badając, sadząc i uprawiając byliny występujące w ich ogrodzie. Zaczęło się w 1999 roku gdy ci dwaj muzycy z 4 nagranymi płytami przenieśli się do tej niezamieszkanej ziemi. Kiedy się wprowadzili, nie było ogrodu i nie było takich pięknych roślin, które można dziś podziwiać.

Zaczęło się powoli od tworzenia łoża ogrodu warzywnego i stopniowo zaczęli tworzyć części ogrodowe z kwiatami. Chcieli dzielić się swoim dziełem z innymi ludźmi.  Później zaczeli sadzić rośliny z nasion i sprzedawali je bezpośrednio z ich posiadłości.

Lorraine jest autorką 2 książek:

Przepis na ciągły rozkwit

„Spektakularne kombinacje roślin w ogrodzie wieloletnim”

Lorraine book and CD

Lorraine Roberts w swojej książce „Spektakularne kombinacje roślin w ogrodzie wieloletnim” mówi: „Wszystko zaczyna się od wyboru odpowiedniej rośliny do odpowiedniej lokalizacji.” Ona i jej mąż stworzyli spektakularny, wieloletni ogród, łącząc kwiaty w kształcie iglicy z cylindrycznym i wydłużonym kwiatem łodygi z kwiatami w kształcie stokrotki wraz z kwiatami w kształcie guzików i kul mieszając je z roślinami w kształcie dzwonu.

Lorraine i Robert są zwolennikami i edukatorami ekologicznych metod ogrodnictwa. Zalecamy odwiedzanie ich i sprawdzanie ich witryny pod adresem:

https://www.plantparadisecountrygardens.ca/about-us/

Reklamy

Autor: DANUTA

Organic Vegetables Farmer - Grower

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s