Tam, Gdzie Przeszłość Spotyka Się z Teraźniejszością

Toronto jest wspaniałe i każdego dnia odkrywamy więcej na temat różnorodności kulturowej i historii Toronto, takich jak Fort York, który znajduje się w centrum miasta. Tutaj dosłownie przeszłość współistnieje z teraźniejszością.

DSC_0284

Fort York to największa w Kanadzie kolekcja oryginalnych budynków z czasów wojny w 1812 roku, a Fort York był także jednym z miejsc bitew w czasie wojny. Wojna 1812 roku, która faktycznie trwała do 1814 roku była konfliktem militarnym między Stanami Zjednoczonymi a Wielką Brytanią.

DSC_0304

Kanada nie była jeszcze oficjalnie krajem, ponieważ konflikt ten miał miejsce ponad 200 lat temu (pamiętajmy, że w zeszłym roku obchodziliśmy 150. urodziny Kanady). Wojna toczyła się w Górnej Kanadzie (obecnie w prowincji Ontario), w Dolnej Kanadzie (obecnie w prowincji Quebecu), na Wielkich Jeziorach i Atlantyku oraz w Stanach Zjednoczonych.

DSC_0255

W dniu naszej wizyty w Fort York mieliśmy okazję podziwiać miejscową sztukę. Festiwal Indigenous Arts to coroczne święto tradycyjnej i współczesnej muzyki tubylczej, tańca, teatru, opowiadania historii, filmu, rzemiosła i jedzenia. Festiwal powstał z inicjatywy miasta Toronto we współpracy z Mississauga z New Credit First Nation i The Friends of Fort York.

DSC_0335

Narodowe miejsce historyczne Fort York znajduje się na 18 ha. Ciekawostką jest fakt, że w Fort York znajduje sie działka ogrodnicza przeznaczona dla mieszkańców Toronto mieszkających w promieniu 3 km od ogrodu.

Więcej informacji na temat Fort York można znaleźć na stronie https://www.fortyork.ca/

Reklamy

Autor: DANUTA

Organic Vegetables Farmer - Grower

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s