Truskawkowe Pole Rośnie Wokól Nas :-)

W tym tygodniu odwiedziliśmy pole truskawek na ekologicznej farmie w Markham Ontario, gdzie zbieraliśmy lokalne ekologiczne truskawki – mniam mniam :-). Samo zbieranie owoców to fantastyczna okazja, aby dowiedzieć się, skąd one pochodzą i wybrać dokładnie to co się lubi. Na ekologicznej farmie zarówno duże, jak i małe truskawki były smaczne: soczyste i słodkie tak jak powinny.

DSC_0148

Truskawki są lokalne, sezonowe i ekologiczne. Owoce jako takie są po prostu „złotem”. Kiedy myślisz o truskawkach nie ograniczaj swojej wyobraźni tylko do smaku i zapachu. Truskawki są pełne witamin (witamina C, K1, beta-karoten) i minerałów (potas, wapń) a poza tym bogate w błonnik a on pomaga w prawidłowym trawieniu. Jedzenie truskawek przynosi nie tylko korzyści dla przewodu pokarmowego, ale także na zewnątrz a także na skórze i talii.

DSC_0050

Nie bój się zabrudzić sobie rąk I zabłocić buty J Jeśli odwiedzasz farmę po deszczowym dniu, upewnij się że nosisz odpowiednie buty. I pamiętaj aby wybrać farme ekologiczną ponieważ owoce są wolne od pestycydów i sztucznych nawozów.

DSC_0131

Farma organiczna, którą my odwiedziliśmy ma eco certifikacje i prowadzona jest przez rodzinę Passafiume 🙂 Gospodarstwo przeszło na organiczne w 2001 roku ponieważ zdało sobie sprawę że jest to właściwy sposób uprawiania owocow I warzyw aby zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko i zapewnić swojej rodzinie i klientom zdrowych warzyw i owoców.

DSC_0075

Więcej szczegółów na stronie http://www.organicsfarm.ca/www.organicsfarm.ca/Strawberries.html

Reklamy

Autor: VITOLDUS

Organic Vegetables Urban Farmer - Grower - Gardener

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s